Strona główna Aktualności Szczecinecka Akademia Ratownictwa świętuje 10 lat.

Szczecinecka Akademia Ratownictwa świętuje 10 lat.

Mija właśnie dziesięć lat, odkąd członkowie SAR realizują swoją misję. Wszystko zaczęło się w 2013 roku od drużyny ratowniczej powołanej przy Komendzie Hufca ZKP Szczecinek. Na początku organizacja zrzeszała harcerzy z drużyn zrzeszonych w Hufcu ZHP Szczecinek ,od początku jej głównym celem była popularyzacja wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

„Musisz żyć dla innych, aby żyć z pożytkiem dla siebie”.- motto SAR . Od początku przyświecał im cel szerzenia wiedzy z zakresu pierwszej pomocy wśród młodzieży i mieszkańców. Po 10 latach swojej działalności przeszkolili ponad 10 tysięcy osób i zabezpieczali dziesiątki imprez/wydarzeń.

Dorota Rusin-Hardenbricker, podczas 10 urodzin obchodzonych w Centrum Organizacji Pozarządowych, doceniła zaangażowanie ratowników i przekazała na ich ręce voucher o wartości 1000 zł, do wykorzystania na wybrany cel. W imieniu starosty Krzysztofa Lisa, wystąpił pan Arkadiusz Krawcewicz, który odczytał list gratulacyjny. Pracę SAR docenił również komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys, który przypomniał , że dzięki Akademii jeden z radiowozów używanych przez SM został wyposażony w AED.

Gratulujemy wytrwałości w podążaniu za pasją i życzymy kolejnych 10-letnich jubileuszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj