Strona główna Aktualności Wystawa awionetek i pokazy lotnicze – wyjątkowa impreza w Wilczych Laskach

Wystawa awionetek i pokazy lotnicze – wyjątkowa impreza w Wilczych Laskach

Gmina Szczecinek & GRYF.tv

Wystawa sprzętu, pokazy czy lokalne przysmaki – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Gminę Szczecinek oraz Aeroklub Koszaliński w ramach wydarzenia „Lotnicze Podsumowanie Lata”, które odbyło się w sobotę (17 września) na lotnisku w Wilczych Laskach.

Impreza została zorganizowana dzięki współpracy urzędu z miłośnikami podniebnych wrażeń. Na tę okazję lotnisko zamieniło się w prawdziwe centrum rozrywki lotniczej. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa awionetek jak również pokaz możliwości samolotu gaśniczego Dromader, który przypomnijmy, stacjonuje w Wilczych Laskach w okresie wiosenno-letnim wspierając działania straży pożarnej z góry. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych wystawionych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Turbo Pomorzanki” z Turowa, Stowarzyszenie Kobiet Wilcze Laski oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczych Laskach. Na stołach przygotowane były słodkości: domowe ciasta, babeczki, drożdżówki, a także chleb ze smalcem i mięso z grilla.

Na nudę narzekać nie mogli najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których przygotowano modele samolotów, pokaz na niebie oraz wiele innych atrakcji. Każdy miał też możliwość zapoznać się z mechanizmem aeroplanów i porozmawiać z doświadczonymi pilotami.

Gościnnie lotnisko w Wilczych Laskach odwiedzili przedstawiciele Świdwińskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Rekreacyjnego.

Mieszkańcy mają nadzieję, że to wydarzenie na stałe zapisze się w kalendarz lokalnych imprez.