Strona główna Szczecinek Archiwiści zapraszają na warsztaty

Archiwiści zapraszają na warsztaty

Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Szczecinku serdecznie zaprasza z okazji Dnia Archiwisty na warsztaty z zakresu przechowywania, zabezpieczenia i konserwacji archiwów rodzinnych. Początek wydarzenia zaplanowano na 30 września 2022 roku o godzinie 12:00.

Zajęcia skierowane są do osób przechowujących w domowych zbiorach dokumenty, fotografie, albumy, pamiętniki, rękopisy oraz inne pamiątki rodzinne. Podczas spotkania archiwiści wskażą jak należy opisywać zachowane materiały rodzinne, jak je przechowywać i zabezpieczać przed zniszczeniem oraz w jaki spób można samodzielnie wykonywać drobne prace konserwatorskie. 

Ponadto w trakcie warsztatów uczestnicy spotkania będą mieli okazję zobaczyć najcenniejsze materiały archiwalne przechowywane w spuściznach i archiwach rodzinnych w Archiwum Państwowym w Koszalinie Oddział w Szczecinku. 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy telefoniczne pod nr tel. 94 374 03 63.

Zajęcia odbęda się oczywiście w Archiwum Państwowym w Koszalinie Oddział w Szczecinku usytuowanym przy ul. Parkowej 3 w Szczecinku. 

Info: Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Szczecinku