Strona główna Szczecinek Gryf i Jesiotr w akcji, czyli Szczecinek niczym Wrocław

Gryf i Jesiotr w akcji, czyli Szczecinek niczym Wrocław

Szczecinek ma szansę wzbogacić się o kolejną ciekawą atrakcję turystyczną, w założeniach bardzo podobną do pomysłu funkcjonującego już chociażby we Wrocławiu. Zamiast tamtejszych krasnali, nad Trzesieckiem mogą pojawić się rzeźby nawiązujące do symboli miasta.

Gryf i Jesiotr w akcji to nazwa projektu nr 11 w Budżecie Obywatelskim Szczecinek. Propozycja przewiduje instalację 10 rzeźb jesiotra i gryfa (a więc elementów herbu miasta) w najczęściej odwiedzanych miejscach Szczecinka. Kilkudziesięciocentymetrowe figury stanąć miałyby m.in. na Placu Wolności, w parku miejskim czy też przy Muzeum Regionalnym, a każda z nich nawiązywałaby do miejsca w którym się znajduje. Razem tworzyłyby miejski szlak jak we Wrocławiu, który do stolicy Dolnego Śląska corocznie ściąga masę turystów oraz wydatnie przyczynia się do promocji miasta.

Przypominamy, że głosowanie trwa do 10 października na stronie https://szczecinek.budzet-obywatelski.org. Więcej o inicjatywie Gwidona Lewandowskiego w naszym materiale video.