Strona główna Szczecinek Przetarg na dworzec: taniej, ale wciąż za drogo

Przetarg na dworzec: taniej, ale wciąż za drogo

Trudna sytuacja na rynku budowlanym powoduje coraz więcej problemów dla Urzędu Miasta w Szczecinku, który ma w planach kompleksową rewitalizację budynku dworca kolejowego. W miniony piątek w ratuszu otwarto koperty z ofertami drugiego już przetargu. Niestety, wciąż jest bardzo drogo.

Przypomnijmy, że miasto planowało na ten cel wydać sumę ok. 16 mln zł, uprzednio otrzymując dwie dotację na remont. Pierwsza z nich w wysokości 1,66 mln zł (z Narodowego Programu Inwestycji Lokalnych) miała posłużyć do wykonania remontu strefy pasażerskiej. Z kolei w Ramach Polskiego Ładu ratusz otrzymał aż 11,5 mln zł, za które mają zostać wykonane dużo bardziej skomplikowane roboty, m.in. remonty bądź wymiana: elewacji, krat, balustrad, fundamentów, piwnic, okien, drzwi, zdobień sufitowych, stropów, klatek schodowych oraz wszystkich instalacji. Ponadto, przebudowane mają być wnętrza, które zyskają nowe funkcje, zainstalowane zostaną 2 windy, a cały obiekt stać ma się przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

W pierwszym postępowaniu do siedziby miejskich władz wpłynęła tylko 1 propozycja na astronomiczną sumę prawie 50 mln zł. Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych LEŚ z Żydowa stanęło również do drugiego przetargu, tym razem wyceniając swoje usługi na blisko 44 mln zł. Dużo korzystniej prezentuje się druga z ofert – firma Kop Glazur z Turowa proponuje wykonanie modernizacji stacji za 23,8 mln zł.

O dalszych krokach samorządu w tej sprawie informować będziemy w przyszłym tygodniu.