Strona główna Szczecinek Pierwsze sukcesy sportowe uczniów Elki

Pierwsze sukcesy sportowe uczniów Elki

Duży ogólniak zdobywa pierwsze sukcesy sportowe w nowym roku szkolnym. Uczniowie Elki doskonale spisali się w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej (rozgrywanej w ramach Licealiady), która odbyła się na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół nr 6 w Szczecinku.

Żeńska reprezentacja I LO okazała się bezkonkurencyjna w powiecie i zdobyła tym samym złoto. Skład zwycięskiej ekipy to: Hanna Skrobanek, Aleksandra Baranek, Patrycja Pastuszko, Zuzanna Idziak, Hania Foltyniewicz, Martyna Łukaszczuk, Zuzanna Nowacka, Weronika Birosz, Zosia Klin, Joanna Kulbaka, Martyna Nosal, Wiktoria Chmielewska, Martyna Hałuszka, Nikola Białoch, Oliwia Niedźwiedź oraz Natalia Radzińska. To kolejny rok szkolny z rzędu, kiedy to dziewczyny z Elki okazały się najlepsze w powiecie w SLLA.

Tylko niewiele gorzej spisała się męska reprezentacja szczecineckiego liceum. Ogromne zaangażowanie i niesamowita wola walki sprawiły, że chłopcy uplasowali się na również doskonałym II miejscu! A uczynił to następujący skład: Szymon Ciecieląg, Paweł Okuniewicz, Jakub Kuszmar, Gabriel Łosiewicz, Jakub Kumorek, Hubert Śniechowski, Igor Witkowski, Aleksander Wachowski, Wiktor Bęben, Ignacy Pieńkos, Tymon Pieńkos, Olgierd Masłowski, Bartosz Piątek, Mikołaj Gałczyński, Szymon Jankowski, Grzegorz Ostromecki.

Opiekunem reprezentacji I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety jest Tomasz Mazur.

Warto również dodać, że przedstawiciele Elki udają się wkrótce do Gryfina, gdzie odbędą się Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Nasza ekipa znalazła się w gronie 3 najlepszych w województwie (obok placówek z Kołobrzegu i Szczecina) drużyn rywalizujących w Licealiadzie!