Strona główna Szczecinek Budżet Obywatelski 2023 – znamy wyniki!

Budżet Obywatelski 2023 – znamy wyniki!

Po raz kolejny, piąty już raz mieszkańcy Szczecinka zdecydowali na co przeznaczyć 800 tys. zł i wybrali projekty, które zostaną zrealizowane w 2023 roku w ramach budżetu obywatelskiego. W sumie oddano 10 779 głosów, najchętniej głosowały osoby w przedziale wiekowym 36-49 lat.

Pod głosowanie mieszkańców zostało poddanych 12 projektów, prawie wszystkie zawierały się w kwocie realizacji od 150 do 200 tys. zł.

Największym poparciem mieszkańców (1489 głosów) cieszył się projekt pod nazwą Art Piknik Festiwal, który zawiera w sobie m.in. stworzenie kolejnych szczecineckich murali oraz zorganizowanie szeregu koncertów, spektakli teatrów ulicznych oraz wystaw sztuki w ramach X jubileuszowej edycji tego festiwalu.

Na miejscu drugim znalazł się projekt Zielony zakątek – miejsce edukacji przyjazne naturze w zurbanizowanej przestrzeni miejskiej. W ramach tego projektu przestrzeń edukacyjno-rekreacyjna miałaby powstać przy Zespole Szkół Społecznych STO, w której dzieci oraz młodzież szczecineckich szkół i przedszkoli, mieszkańcy Szczecinka i turyści będą mogli prowadzić badania i obserwacje przyrodnicze naturalnego ekosystemu, jaki powstaje w przestrzeni miejskiej. Na projekt zagłosowało 1324 mieszkańców.

Kolejny projekt zdobył 1145 głosów, jego celem jest uatrakcyjnienie Szczecinka poprzez  montaż przed Ratuszem i jego instytucjami 10 groteskowych rzeźb-scen z udziałem symboli z godła miasta – Gryfa i Jesiotra.

Ostatni wybrany do realizacji projekt STOP HOP (1088 głosów) zakłada regulację łącznie 170 studzienek / włazów kanałowych na 19 ulicach Szczecinka. Dzięki temu poruszanie się po naszym mieście pojazdem kołowym stanie się dużo przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Szczegółowe wyniki głosowania dostępne są TUTAJ.

Info: Julia Michałowska