Strona główna Szczecinek Nietypowe kiszonki w Strefie Aktywnego Seniora

Nietypowe kiszonki w Strefie Aktywnego Seniora

Każdy z nas doskonale zna smak kiszonej kapusty czy też obowiązkowych w wielu daniach ogórków. Nie każdy jednak już zdaje sobie sprawę z faktu, iż ten sposób konserwacji wykorzystuje się w kuchniach całego świat, w tym również w krajach mocno dla nas egzotycznych. I właśnie Nietypowym kiszonkom (tak zatytułowano warsztaty) poświęcone było kolejne spotkanie w szczecineckiej Strefie Aktywnego Seniora.

Głównymi bohaterami kulinarnych warsztatów były rzodkiewki (biała oraz różowa), papryka i cytryna, a niekwestionowaną gwiazdą kimchi. Orientalnie brzmiące i smakujące (próbowaliśmy!) danie to najbardziej charakterystyczny specjał kuchni koreańskiej, będący ukiszoną kapustą pekińską z dodatkiem innych, sfermentowanych w trakcie kiszenia warzyw.

Zajęcia przeprowadzone zostały w 3 grupach, a powstałe w ich trakcie produkty z pewnością wniosą sporo kolorytu do kuchni szczecineckich seniorów zimą. Zanim jednak słoiki z nietypowymi kiszonkami zostaną odkręcone w najzimniejszą z pór roku, na nestorów znad Trzesiecka czekać będzie mnóstwo atrakcji w Strefie Aktywnego Seniora – w końcu w listopadzie obchodzą oni swoje święto! Warto więc obserwować facebookowy profil SAS, gdzie na bieżąco publikowane są szczegóły nadchodzących wydarzeń.