Strona główna Szczecinek Fani dwóch i czterech kółek na pomoc Filipowi

Fani dwóch i czterech kółek na pomoc Filipowi

Miłośnicy motoryzacji ze Szczecinka (i nie tylko amatorzy maszyn z silnikami!) zwarli dziś szyki na rzecz pomocy młodemu mieszkańcowi Szczecinka. Na placu koncertowym na osiedlu Zachód (oraz przy pobliskim bunkrze na ul. Kościuszki) zorganizowali wielki Festyn Charytatywny Po wzrok dla Filipa, który mimo koszmarnej pogody obfitował w moc atrakcji.

W pełni charytatywną zabawę rozpoczęli wczesnym rankiem miłośnicy samochodów terenowych. Na zaproszenie klubu 4×4 Szczecinek wystartowali oni w turystycznym rajdzie offroadowym prowadzącym po okolicznych bezdrożach.

O godz. 11:00 z moto atrakcjami dla mieszkańców wystartowali członkowie Szczecineckiej Grupy Motocyklowej oraz klubu SCS Szczecinek, zaś w pobliżu B-Werku ekipa Stowarzyszenia Rowerowy Szczecinek zorganizowała Nieoficjalne Mistrzostwa Szczecinka w XC. W zamian za datek do puszki można było m.in. przejechać się zabytkową Warszawą po mieście.

O najmłodszych gości wydarzenia zadbali pracownicy SAPiK-u oraz szczecineckiego OSiR-u, zaś o wszystkich bez wyjątku gastronomicy, serwujący przeróżne przekąski, dania na ciepło oraz na wynos, a także mnóstwo słodkości. Samych pierogów przygotowano 2 tys. sztuk!

Obowiązkowym punktem na mapie imprezy była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Z naszych obserwacji wynika, że najbardziej pożądanym fantem był… worek ze świeżymi ziemniakami. Cóż, w końcu mamy jesień!

Całość zakończył energetyczny koncert niezawodnych chłopaków ze szczecineckiego zespołu crossoverowego DOFX.

Wkrótce na naszych łamach videorelacja z wydarzenia, a więcej na temat Filipa i jego niezwykle ciężkiej walki: link. Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki na terapię dla szczecinecczanina (https://www.siepomaga.pl/filip-pawelek) oraz dołączenie do facebookowej grupy z licytacjami na jego rzecz (https://www.facebook.com/groups/281210477115131).