Strona główna Szczecinek Amazonki dla zdrowia pań i panów

Amazonki dla zdrowia pań i panów

Październik od lat jest miesiącem walki z rakiem piersi. To również tradycyjny okres wzmożonej aktywności Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku, które w sobotę zaprosiło mieszkańców na kolejną edycję konferencji naukowej Amazonki dla zdrowia pań i panów.

Rak piersi (rak gruczołu piersiowego, rak sutka) to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet, który najczęściej wywodzi się z tkanki nabłonkowej gruczołu piersiowego. Warto wiedzieć, że pomimo iż choroba ta dotyczy przede wszystkim pań to ok. 1% zachorowań dotyczy także mężczyzn.

W ramach wczorajszego wydarzenia, w Centrum Konferencyjnym Zamek przeprowadzono II Forum dla zdrowia Nie tylko leki leczą. W jego trakcie zaproszeni lekarze (internista, nefrolog i diabetolog Sylwia Mieczarek-Chyl, lekarz medycyny rodzinnej Wiesława Ciszewska oraz okulista Justyna Zborowska-Skrobanek) edukowali m.in. na temat cukrzycy, otyłości czy też chorób oczu. Nie zapomniano też o prelekcji poświęconej tylko płci pięknej – panel na temat profilaktyki i zdrowia kobiet przeprowadziła ginekolog Jagienka Dalewska.