Strona główna Szczecinek Niezwykle szybka Skoda – ponad 100 km/h w terenie zbudowanym

Niezwykle szybka Skoda – ponad 100 km/h w terenie zbudowanym

Wysoką grzywnę musi zapłacić 61-letni kierowca Skody, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i oprócz mandatu w wysokości 1500 zł nałożyli na niego 13 punktów karnych.

Od początku stycznia z dużo wyższymi karami finansowymi muszą się liczyć m.in. kierowcy nie stosujący się do ograniczeń prędkości. Zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Dlatego szczecineccy policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierujących pojazdami, którzy lekceważą ograniczenia narażając w ten sposób siebie jak i innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo.

Policjanci ze szczecineckiej drogówki zatrzymali do kontroli 61-letniego kierowcę Skody, który w Szczecinku, w terenie zabudowanym, gdzie prędkość jest ograniczona do 50 km/h, jechał 103 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 1500 zł, 13 punktów karnych i zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Warto zauważyć, że od 17 września 2022 roku złamanie limitu wiąże się z większą liczbą punktów karnych dopisanych do konta CEK.

Info: asp. Anna Matys