Strona główna Szczecinek Retro Granie w Kinie Wolność

Retro Granie w Kinie Wolność

Sentymentalną podróż do świata dawnych gier komputerowych zafundowała dziś mieszkańcom Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Aż 40 stanowisk z retro konsolami, komputerami, flipperami i automatami do gier stanęło w szczecineckim Kinie Wolność z okazji kolejnej edycji wydarzenia Retro Granie.

Impreza jest jedyną w regionie okazją aby nie tylko zobaczyć, ale i pograć w najbardziej znane produkcje na najpopularniejszych sprzętach w historii komputerowej rozrywki. Komputery Atari, Commodore i Amiga czy też konsole Segi, Nintendo i Sony to tylko niektóre z urządzeń udostępnionych mieszkańcom, o których historii więcej można się dowiedzieć chociażby z tabliczek informacyjnych przy każdym z nich. Nie zabrakło także kultowego nad Wisłą Pegasusa, stanowiska z grą Quake przygotowaną do rywalizacji po sieci lokalnej, a także możliwości zakosztowania absolutnego oldskulu w postaci Ponga, a więc pierwszej domowej konsoli wprowadzonej na rynek jeszcze w roku 1975.

Na uczestników wielkiego święta retrogamingu czekały również konkursy z nagrodami i fotobudka, a coś dla siebie znaleźli także amatorzy współczesnych sprzętów z PlayStation 4 i PlayStation 5 na czele.