Strona główna Szczecinek Miasto ogłasza przetarg na autobusy

Miasto ogłasza przetarg na autobusy

Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto Szczecinek zakupi wkrótce 5 nowych autobusów elektrycznych. Ratusz środki na zakup ekologicznych środków transportu otrzymał od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – jest to 8,5 mln zł dofinansowania oraz 2,5 mln zł pożyczki. Właśnie ogłoszono przetarg na pojazdy.

Szczecinek już kilka lat temu postawił na ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. Nasze miasto, jako jedno z pierwszych w województwie zachodniopomorskim zdecydowało się na zakup 10 autobusów elektrycznych. Teraz konsekwentnie odnawiamy nasz tabor autobusowy, stawiając oczywiście na rozwiązania w pełni ekologiczne – podkreślał Daniel Rak, Burmistrz Miasta Szczecinek.

Jak możemy wyczytać w dokumentacji przetargowej, Miasto ma w kwestii nowych autobusów stosowne wymagania. Pojazdy muszą posiadać odpowiednie wymiary (dł. od 11,8 m do 12,3 m, maksymalnie 3,4 m wysokości oraz szer. mieszcząca się w przedziale 2,50-2,55 m), odznaczać się konkretną pojemnością (min. 70 miejsc, z czego 22 siedzących w tym min. 6 siedzeń bezpośrednio na poziomie podłogi bez podestów), a także być posiadać wydzielone miejsca na wózek dziecięcy i inwalidzki.

Oferenci czas na złożenie propozycji mają do 24 listopada.