Strona główna Region Strażacy z Bobolic powitali swój nowy pojazd!

Strażacy z Bobolic powitali swój nowy pojazd!

W piątkowy wieczór, 28 października druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobolic w powiecie koszalińskim mieli powody do radości. Wraz z zaprzyjaźnionymi jednostkami ochotnicy powitali swój fabrycznie nowy, średni samochodów ratowniczo gaśniczy na podwoziu Volvo FL zabudowany przez firmę BOCAR.

Pojazd posiada napęd 4×4, silnik o mocy 280 KM, a także zbiornik wodny o pojemności 3200 litrów oraz autopompę o wydajności 2400 litrów na minutę. Na jego wyposażeniu znajdują się m.in.: zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarki, przecinarki, linia szybkiego natarcia o długości 60 metrów, najaśnica, opryskiwacz, torba medyczna PSP R1 oraz niezbędna armatura wodno-pianowa.

Aby być bardziej słyszalnym podczas dojazdu do zdarzenia na zderzaku pojazdu zamontowano dwa głośniki niskotonowe RUMBLER o mocy 100 W.

Koszt samochodu to 910 tysięcy złotych. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pomocy finansowej Gminy Bobolice, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Jak powiedział w rozmowie z nami prezes jednostki dh Krystian Kowalczyk wóz będzie pełnić funkcję auta „na pierwszy rzut”. Będzie on także zabezpieczeniem dla budowanego w okolicy miasta odcinka drogi ekspresowej S-11. Nowy samochód zastąpił lekki pojazd do ratownictwa technicznego marki Renault Mascott, który został przekazany do OSP Porost.

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobolicach czynnie działa około 25 strażaków. Zabezpiecza ona drogi krajowe nr 25 oraz 11, a także drogi wojewódzkie nr 205, 171 i 169. Na obecną chwilę odnotowała ona ponad 170 wyjazdów.

Serdecznie gratulujemy!

Jakub Łosek, Szczecinek112