Strona główna Aktualności Ogromny pożar domu w gminie Barwice

Ogromny pożar domu w gminie Barwice

Dziś 30 października, tuż po godzinie 4:00 szczecineccy strażacy otrzymali informację o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Nowy Chwalim w gminie Barwice.

Na miejsce początkowo zadysponowano ochotników ze Starego Chwalimia, Barwic oraz zastępy z JRG Szczecinek. Po przybyciu pierwszego zastępu okazało się, że ogień objął już całe poddasze. Konieczne było wsparcie kolejnych zastępów z Parsęcka, Grzmiącej oraz Szczecinka.

Sytuacja była rozwojowa, ponieważ nad budynkiem rozciągnięta była linia energetyczna. Ogień udało się opanować podając prądy wody również za pomocą podnośnika hydraulicznego z drabiną. W fazie dogaszania strażacy prowadzili rozbiórkę nadpalonych belek oraz przelewali pogorzelisko.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety budynek spłonął doszczętnie i nie nadaje się już do zamieszkania. Dach nad głową straciły dwie rodziny.

Działania służb trwały do godzin porannych. Łącznie w akcję gaszenia pożaru zaangażowanych było 10 zastępów straży pożarnej. Na miejscu zjawili się także: bryg. Andrzej Wójtowicz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, asp. sztab. Sebastian Głuszak – Zastępca Dowódcy JRG Szczecinek oraz Robert Zborowski – Zastępca Burmistrza Barwic.

Podczas nieobecności zastępów rejon operacyjny powiatu zabezpieczała OSP Gwda Wielka.

Jakub Łosek, Szczecinek112