Strona główna Szczecinek Więcej Policji na miejskich ulicach

Więcej Policji na miejskich ulicach

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Na szczecineckich ulicach zaobserwować możemy wzmożoną ilość funkcjonariuszy Policji. Wszystko dlatego, że nad Trzesiecko zawitało 23 słuchaczy ze Szkoły Policji w Pile, którzy pod koniec swojego szkolenia zawodowego i po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, po raz pierwszy wychodzą do służby w terenie. W ramach praktyki zawodowej wspólnie z doświadczonymi policjantami ze szczecineckiej komendy przez najbliższe dni będą w patrolach pieszych i zmotoryzowanych dbać o bezpieczeństwo.

Szeregi szczecineckich policjantów zasilili po raz kolejny w tym miesiącu słuchacze ze Szkoły Policji w Pile. Przez najbliższe dni, wspólnie z doświadczonymi policjantami z naszej jednostki, głównie w patrolach pieszych będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz gminy Szczecinek.

W ostatnim okresie, to już kolejna tura praktyk, jakie odbywają słuchacze z Piły. Dzięki wspólnym patrolom z policjantami, na ulicach naszego miasta pojawiło się więcej mundurowych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Policyjni adepci kierowani są w miejsca zagrożone, tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. W ten sposób słuchacze będą przyglądać się służbie policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

W kolejnych służbach będą oni próbować swoich sił u boku funkcjonariuszy z ruchu drogowego oraz dzielnicowych z terenu miasta oraz gminy.

Info: st. asp. Anna Matys