Strona główna Szczecinek Galeria Sztuki Zamek zaprasza na kolejny wernisaż

Galeria Sztuki Zamek zaprasza na kolejny wernisaż

Galeria Sztuki Zamek zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Wiesławy Markiewicz, szczecińskiej artystki, byłej mieszkanki naszego miasta. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 3 marca o godz. 18:00, w budynku przy ul. Mickiewicza 2.

Prof. Wiesława Markiewicz jest absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem artystycznym uzyskała w 1982 w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od czasów studiów mieszka i tworzy w Szczecinie, uczestnicząc w życiu kulturalnym i artystycznym miasta, regionu oraz kraju, m.in. w wielu edycjach Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego.

Zrealizowała już 45 wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w dziesiątkach wystaw zbiorowych, plenerach, warsztatach  i sympozjach w kraju i zagranicą. Od 1996 związana jest z wyższym szkolnictwem artystycznym w Szczecinie – początkowo w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej Szczecinie, a od 2010 prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku w Akademii Sztuki w Szczecinie.