Strona główna Szczecinek MKP w ćwierćfinale Pucharu Polski ZZPN

MKP w ćwierćfinale Pucharu Polski ZZPN

Puchar rządzi się swoimi prawami – o tej starej piłkarskiej prawdzie przekonali się właśnie futboliści Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek, którzy 1/8 finału Pucharu Polski ZZPN wygrali po rzutach karnych z V-ligową Vimobilią Będzino.

Mecz nie rozpoczął się po myśli szczecinecczan – już w 6. minucie wynik spotkania otworzyli gospodarze. I choć w pierwszej połowie przy piłce częściej byli piłkarze znad Trzesiecka to w 44. minucie drugiego gola zdobyło Będzino.

Po zmianie stron, naznaczonej znaczną przewagą i licznymi sytuacjami bramkowymi naszego zespołu, gola kontaktowego zdobył Ricat Karaev. W 60. minucie wynik wyrównał Łukasz Szwejda, doprowadzając tym samym do dogrywki. Odnotowaćwarto, że od 70. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z zawodników Vimobilii.

Dogrywka rozstrzygnięcia nie przyniosła, konieczne więc były rzuty karne. W konkursie jedenastek MKP triumfuje 4:5 po trafieniach z wapna Macieja Góry, Macieja Sobczyka, wspomnianego już Karaeva, Michała Barańskiego oraz Bartosza Wojciechowskiego.

Rywala MKP w ćwierćfinale Pucharu Polski ZZPN poznamy dziś, a już jutro naszych reprezentantów czeka ligowe spotkanie w Choszcznie z zamykającą tabelę ekipą Gavii. Pierwszy gwizdek w spotkaniu usłyszymy o godz. 11:00.

Info: MKP Szczecinek