Strona główna Szczecinek Monika Jackiewicz i Roman Adamovich najszybsi w Biegu Osińskiego

Monika Jackiewicz i Roman Adamovich najszybsi w Biegu Osińskiego

Monika Jackiewicz (trzeci raz z rzędu!) i Roman Adamovich zostali zwycięzcami 39. Biegu Ulicznego – Memoriału Winanda Osińskiego! Polka 10-kilometrową trasę pokonała w czasie 00:34:48, zaś Ukrainiec o mało włos nie przebił półgodzinnej bariery i na mecie zameldował się ostatecznie z wynikiem 00:30:26.

Drugą najszybszą kobietą szczecineckich zawodów okazała się Ukrainka Alina Boshchuk , a trzecią jej rodaczka Veronika Kalashnikova.

Tuż za zwycięzcą wśród mężczyzn uplasował się najlepszy z Polaków Artur Olejarz (00:30:27 – tylko o sekundę gorzej od zwycięzcy!), a trzeci był Kenijczyk Boniface Nduva (00:30:34). Najlepszym wśród szczecinecczan okazał się tradycyjnie Igor Siódmiak (00:34:45), który ostatecznie zajął dziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W zawodach łącznie wzięło udział prawie nieco ponad 400 biegaczy. Tradycyjnie wśród nich nie zabrakło przedstawicieli lokalnych oraz krajowych władz. Trasę pokonali m.in. poseł Jerzy Hardie-Douglas, Wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon, a także Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach Piotr Małek.