Strona główna Barwice Barwice wielkim placem budowy

Barwice wielkim placem budowy

W Barwicach trwa największa w powojennej historii miejscowości przebudowa lokalnych dróg. Zupełnie nowe oblicze już zyskuje bądź też zyska w najbliższym czasie łącznie aż siedem różnych odcinków drogowych.

W samych Barwicach kompleksowej przebudowie ulegną łącznie cztery ulice: Polna, Harcerska, Podgórna i Rzeczna – ta ostatnia wraz ze znajdującym się jej obrębie przepustem. Inwestycja zakrojona na tak szeroką skalę jest możliwa dzięki uzyskaniu przez lokalny ratusz łączne ponad 8,5 mln zł dofinansowania z pierwszego rozdania w tzw. Polskim Ładzie.

Na tym jednak nie koniec prac budowlanych w mieście. Dzięki dofinansowaniu 1,6 mln zł w Barwicach powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, a budowa długo wyczekiwanego targowiska w centrum miejscowości jest już mocno zaawansowana (950 tys. zł dofinansowania).

Warto dodać, że w ramach dofinansowania z drugiej edycji Polskiego ładu przebudowa czeka drogę prowadząca z Barwic do miejscowości Knyki. Trzecia edycja programu (przeznaczona dla gmin na terenie których funkcjonowały PGR-y) to z kolei 2 dofinansowane projekty na łączną sumę 4,4 mln zł: budowa przepustu na rzece Gęsiej w ciągu ul. Moniuszki wraz z utworzeniem drogi dojazdowej oraz przebudowa drogi w Gonnem Małym.

O zakupach pojazdów już wspominaliśmy, ale warto na koniec dodać, że wkrótce powinna się rozpocząć budowa 56 przydomowych oczyszczalni ścieków (łącznie 1,35 mln zł dofinansowania) na terenie całej gminy, a barwicki samorząd pozyskał oprócz tego jeszcze 2,5 mln zł na powstanie dużej oczyszczalni w Chwalimkach.