Strona główna Barwice Barwicki park zyska nowe życie

Barwicki park zyska nowe życie

Aż 3,5 mln zł z drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymał Urząd Miejski w Barwicach na rewitalizację miejskiego parku.

Park Miejski w Barwicach znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego, a dokładnie w rozwidleniu ulic Wojska Polskiego i Dworcowej, przy trasie 171. W niedalekiej odległości od parku znajduje się dworzec PKP.

Założony na przełomie XIX i XX wieku park znajduje się przy ul. Wojska Polskiego, a dokładnie w rozwidleniu tejże arterii oraz ul. Dworcowej, przy drodze wojewódzkiej nr 171. Obiekt usytuowany tuż obok dawnego dworca kolejowego jest największym terenem zielonym położonym w granicach miasta, w którego granicach znaleźć możemy zarówno tradycyjny ogród różany jak i nowoczesny, oddany niedawno do użytku plac zabaw.

Park jest też ważnym miejscem dla lokalnej społeczności od wielu pokoleń. Na jego terenie od lat odbywa się m.in. sztandarowa impreza plenerowa miasta, czyli Dni Barwic. Dzięki dotacji, kolejne edycja tego wydarzenia odbędzie się już w małym amfiteatrze, którego powstanie zaplanowano w ramach finansowego wsparcia.