Strona główna Barwice Barwiczanie okazali serca

Barwiczanie okazali serca

Mnóstwo pyszności, jeszcze więcej dobrej muzyki oraz przede wszystkim masa wspólnej zabawy – tak wyglądał wczorajszy finał WOŚP w Barwicach, przygotowany tradycyjnie przez lokalny Ośrodek Kultury i Turystyki. A niejako “przy okazji” lokalna społeczność zasiliła dzieło Jurka Owsiaka kwotą 10 843,17 zł!

W barwickiej Sali Miejskiej punktualnie o 15:00 zabrzmiał hymn WOŚP, dając tym samym zielone światło do pojawienia się na scenie lokalnym artystom (wystąpiły Okitki oraz zespoły Takie nie Inne, 4ever oraz Ej w Lesie!), a także muzycznemu gościowi, którym był Lucjan Żonko. Nie zabrakło również czegoś dla ciała, o co zadbały panie w KGW Lawendowy Zakątek, strażaków z OSP Barwice wraz ze swym wozem (przybyli lekko spóźnieni bo brali udział w akcji!), a także obowiązkowych licytacji fantów.

Aby tradycji stało się zadość, na licytację trafić musiał tradycyjny tort wykonany jak zawsze przez Małgorzatę Mikiel. Czerwony wypiek padł łupem Doroty Niedzieli (Dyrektor OKiT w Barwicach), która natychmiast poczęstowała nim gości wydarzenia. Mam ogromny dług do spłacenia naszym mieszkańcom… A to tylko mały gest – mówiła zwyciężczyni batalii o słodkie dzieło pani Małgorzaty.

Sądzimy, że barwicka społeczność się nie obrazi, jeśli głośno powiemy: Nie ma żadnego długu! Ale tort był przepyszny…