Strona główna Barwice Luboradza ponownie regionalną stolicą MTB

Luboradza ponownie regionalną stolicą MTB

W rozgrywanych po raz drugi zawodach rowerowych Zachodniej Ligi MTB w Luboradzy najszybszym kolarzem górskim na królewskim dystansie mega okazał się Mariusz Gil.

Tuż za zwycięzcą koronnego dystansu uplasował się zaledwie 20-letni Miłosz Zwierski, któremu na pocieszenie pozostało zwycięstwo w premii górskiej (tutaj drugi był wspomniany wcześniej Gil, a trzeci Andrzej Kaiser). Podium wśród pokonujących dwie pętle po 32 km każda był Piotr Marciniak.

Podobnie jak przed rokiem, zawody zgodnie określane były przez uczestników mianem wymagających. Zawodnicy pokonali 1900 metrów przewyższeń, czyli więcej niż chociażby na wyścigu w Polanicy, który odbył się w sobotę, w górach – podkreślał w rozmowie z nami Piotr Kopczyński, organizator cyklu. Swoje dołożyła również słoneczna i bezwietrzna pogoda, zaskakująca szczególnie po odbywającej się dzień wcześniej w rzęsistym deszczu rywalizacji w biegu Luboradzka Dycha. Kibice mieli jednak dzięki temu okazję podziwiać walkę aż do ostatnich metrów wyścigu.

Wkrótce na naszych łamach relacja video z zawodów.

REKLAMA