Strona główna Barwice Luboradza ponownie stolicą kolarstwa górskiego

Luboradza ponownie stolicą kolarstwa górskiego

W rozgrywanych po raz trzeci zawodach rowerowych Zachodniej Ligi MTB w Luboradzy najszybszym kolarzami górskimi zostali Sławomir Pituch (dystans MINI, a więc 32 km) oraz Kamil Więcek (MEGA, czyli 64 km). Mariusz Gil, ubiegłoroczny zwycięzca na koronnym dystansie tym razem zwyciężył na rozgrywanym po raz pierwszy w gminie Barwice dystansie Pucharu Polski (77 km).

Frekwencja jak zwykle dopisała – na starcie stanęło blisko 200 kolarzy, którzy oprócz pokonanego dystansu, klasyfikowani byli również w rozlicznych kategoriach. Pełne wyniki: link

Podobnie jak w latach poprzednich, impreza zgodnie określana była przez uczestników mianem wymagającej. Zawodnicy pokonali 1900 metrów przewyższeń, czyli więcej niż na niejednym wyścigu rozgrywanym w górach – podkreślał w rozmowie z nami Piotr Kopczyński, organizator cyklu. Swoje dołożyła również słoneczna i bezwietrzna pogoda. Pierwsze krople deszczu pojawiły się pod sam koniec rywalizacji, dzięki czemu kibice mieli okazję podziwiać w komfortowych warunkach atmosferycznych walkę aż do ostatnich metrów wyścigu.

Zawody w Luboradzy były piątą eliminacją wspomnianej już Zachodniej Ligi MTB. Uczestników tychże mistrzostw czeka teraz podróż w lubuskie, a konkretnie do miejscowości Dobiegniew i Chomętowo. Właśnie tam, 19 maja odbędzie się kolejna runda cyklu będąca jednocześnie pierwszym etapem Pucharu Województwa Lubuskiego w Kolarstwie Górskim.