Strona główna Barwice Luboradzka Dycha po raz trzeci

Luboradzka Dycha po raz trzeci

Anna Zielińska oraz Rafał Lesyk okazali się najszybszymi zawodnikami Luboradzkiej Dychy – odbywającego się po raz trzeci biegu terenowego w gminie Barwice, rozgrywanego na tytułowym dystansie 10 km.

Zawodnik z Parsęcka pokonał wymagającą trasę w czasie 0:39:24 i tym samym o 11 sek. pokonał drugiego na mecie Marcina Organkę z Węgorzyna oraz o blisko dwie minuty trzeciego Sebastiana Łukaszewskiego, reprezentującego Stargardzki Klub Lekkoatlety.

Zwyciężczyni trasę wokół Luboradzy pokonała z kolei w czasie 0:45:57. Kobiec podium uzupełniły triumfatorka sprzed dwóch lat Antonina Wirkus (Lkb. im Braci Petk Lębork) oraz Małgorzatę Zatoń (Team TERMINATORun).

Klasyfikację prowadzono oczywiście w wielu klasach, a pełne wyniki można tutaj: link

Nowością w tegorocznej edycji były biegi dziecięce i młodzieżowe, a także 6-kilometrowy marsz nordic walking. W tej klasyfikacji bezkonkurencyjny okazał się szczecinecczanin Tadeusz Jakimiec, który w pokonanym polu zostawił reprezentanta gospodarzy Mariusza Kielinga oraz Andrzeja Mrozickiego. Najszybszą przedstawicielką płci pięknej była druga w klasyfikacji generalnej (!) Ewa Ślęzak. Zawodniczka Nordic Walking Kiekrz Poland w drodze po zwycięstwo wśród pań pokonała poznaniankę Karolinę Kubasińską oraz Ewę Niedźwiedź z Błyskawice N.W. Team.