Strona główna Barwice Misiek Koterski przestrzegał młodzież

Misiek Koterski przestrzegał młodzież

Znany aktor Michał Koterski spotkał się wczoraj z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych ze szkół podstawowych w Barwicach oraz Starym Chwalimiu.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Słoneczko, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Klubu Senior+, Ośrodka Kultury i Turystyki, grupy AA Feniks Barwice oraz przedstawiciel Policji w osobie sierż. sztab. Piotra Lisaja.

Artysta podczas spotkania szczerze i otwarcie opowiedział o swoim wieloletnim uzależnieniu od alkoholu i narkotyków oraz wychowaniu w rodzinie obarczonej od pokoleń nałogami. Wskazywał na ciemniejszą stronę swojego życia, ale też z entuzjazmem mówił o drodze do i życiu w trzeźwości. Popularny Adaś z Dnia Świra jest od 8 lat „czysty”, i jak podkreślał, jest to jego ostania życiowa szansa. Mocno zaznaczał licznie przybyłej młodzieży, że wszystko, co najlepsze w życiu prywatnym i zawodowym spotkało go w trzeźwym życiu.

Spotkanie realizowane było przy współpracy z Krajowym Instytutem Profilaktyki Społecznej z Krakowa, a akcję na miejscu koordynowała Renata Trembowelska – pełnomocnik burmistrza ds. uzależnień prowadzonego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

REKLAMA