Strona główna Barwice Nowe pojazdy barwickiego samorządu

Nowe pojazdy barwickiego samorządu

Foto: Urząd Miejski w Barwicach / fb

Stan parku maszyn Gminy Barwice ulega ciągłej poprawie. Zaledwie 2 dni temu flotę lokalnego Urzędu Miejskiego zasilił samochód dostawczy, samorząd szykuje się również do zakupu nowego autobusu.

Zakupiony dostawczak to biały Renault Master. Pojazd zostały wyprodukowany w 2015 roku i kosztował 85 977 zł. Do tego zakupu przymierzano się już od jakiegoś czasu. Trudno było jednak znaleźć używany pojazd w dobrym stanie, który mógłby posłużyć na kolejne długie lata. W końcu trafił się samochód w stanie idealnym – wyjaśniają pracownicy urzędu, jednocześnie dodając – Pojazd będzie wykorzystywany m.in. przy pracach gospodarczych, porządkowych i remontach obiektów użyteczności publicznej a także do transportu towarów i obsługi wydarzeń organizowanych przez gminne jednostki organizacyjne.

Na tym jednak nie koniec czterokołowych zakupów miejscowej władzy. Gmina zamierza zakupić nowy autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami, na co pozyskała dofinansowanie z PFRON-u w wysokości 300 tys. zł. Dzięki podpisanej przy współudziale Starostwa Powiatowego umowie, możliwa była sprzedaż dotychczas wykorzystywanego pojazdu (również zakupionego przed pięcioma laty dzięki środkom z PFRON) i tym samym zyskanie dodatkowych środków na zakup nowego. Niestety, niestabilna sytuacja na rynku oraz wciąż wzrastające koszty sprawiły, że do zakupu trzeba będzie dołożyć więcej niż pierwotnie planowano. Na zwiększenie sumy przeznaczonej na pojazd muszą się najpierw jednak pochylić radni, którzy zbiorą się na sesji w przyszłym tygodniu.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Barwickiego Programu Samorządowego.