Strona główna Barwice Plecaki ratownicze trafiły do barwickich policjantów

Plecaki ratownicze trafiły do barwickich policjantów

W Urzędzie Miejskim w Barwicach miało miejsce uroczyste przekazanie dwóch plecaków ratowniczych R1, które będą na wyposażenie pojazdów służbowych policjantów z Posterunku Policji w Barwicach. Wsparcie rzeczowe barwickiego samorządu wyniosło 4400 zł i będzie ono służyć w codziennej służbie na terenie miasta i gminy Barwice

Plecaki ratownicze R1 przekazane policjantom z Posterunku Policji w Barwicach to efekt dotychczasowej współpracy z barwickim samorządem w podwyższaniu jakości niesionej pomocy mieszkańcom miasta i gminy Barwice. 

Dziś w Urzędzie Miejskim w Barwicach odbyło się spotkanie z udziałem szefa szczecineckich policjantów insp. Andrzeja Dziemianko, Komendanta Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie podinsp. Tomasza Bykowskiego i pełniącego obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Barwicach asp.sztab. Dawida Kuśpita. Ze strony gospodarzy w spotkaniu uczestniczyli przedstawicie Urzędu Miejskiego w Barwicach czyli: Mariusz Kieling Burmistrza Barwic, Robert Zborowski zastępca burmistrza, Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach – inicjatora akcji oraz Magdaleny Łozińskiej skarbnika i Renaty Trembowelskiej pełnomocnika ds. uzależnień. 

Dzięki spotkaniu przy wspólnym stole mundurowi i samorządowcy mogli rozmawiać o wspólnych planach na przyszłość oraz oczekiwaniach w minimalizowaniu lokalnych zagrożeń, które bezpośrednio mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania mieszkańców miasta i gminy Barwice.

Spotkanie było również świetną okazję do oficjalnego przekazania dwóch plecaków ratowniczych, które trafią na wyposażenie pojazdów służbowych barwickich funkcjonariuszy policji.

Dzięki wsparciu rzeczowemu ale przede wszystkich wsłuchanie się w potrzeby mundurowych z Posterunku Policji w Barwicach, pomoc niesiona mieszkańcom będzie mogła być realizowana na najwyższym poziomie.

st.asp. Anna Matys
oficer prasowy
KPPP w Szczecinku