Strona główna Barwice Polna i Harcerska rozkopane

Polna i Harcerska rozkopane

W Barwicach trwa największa w powojennej historii miejscowości przebudowa lokalnych dróg. Zupełnie nowe oblicze już zyskuje bądź też zyska w najbliższym czasie łącznie aż siedem różnych odcinków drogowych.

W samych Barwicach kompleksowej przebudowie na początku ulegną cztery ulice: Polna, Harcerska, Podgórna i Rzeczną. Inwestycja zakrojona na tak szeroką skalę jest możliwa dzięki uzyskaniu przez lokalny ratusz łączne ponad 8,5 mln zł dofinansowania z pierwszego rozdania w tzw. Polskim Ładzie. Postępowanie przetargowe na to zadanie wygrała firma Domar. Aktualnie najbardziej intensywne prace mają miejsce na ulicach Polnej i Harcerskiej.

Warto dodać, że w ramach dofinansowania z drugiej edycji Polskiego ładu przebudowa czeka drogę prowadząca z Barwic do miejscowości Knyki. Trzecia edycja programu (przeznaczona dla gmin na terenie, których funkcjonowały PGR-y) to z kolei 2 dofinansowane projekty na łączną sumę 4,4 mln zł: budowa przepustu na rzece Gęsiej w ciągu ul. Moniuszki wraz z utworzeniem drogi dojazdowej oraz przebudowa drogi w Gonnem Małym.