Strona główna Barwice Prawie 600 kilometrów przyjaźni

Prawie 600 kilometrów przyjaźni

Blisko 600 kilometrów w zaledwie 5 dni pokonała na rowerach delegacja miejscowości Bad Malente, aby wczoraj uroczyście zajechać do Luboradzy. Niemcy wespół z przedstawicielami Barwic przybyli do Polski jednośladami na jubileusz 25-lecia współpracy pomiędzy oboma samorządami.

Bad Malente jest gminą usytuowaną na północy Republiki Federalnej Niemiec, w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Znajduje się w sąsiedztwie takich miejscowości jak oddalona o 35 km Lubeka oraz połozony o zaledwie 5 km Eutin, czyli stolica landu. Oprócz Barwic jest też samorządem partnerskim duńskiego miasteczka Holeby.

Dla uczczenia ćwierćwiecza współpracy (zapoczątkowanej 21 kwietnia 1998 i praktykowanej na różnych płaszczyznach, w ostatnim czasie głównie w sferze wartości kulturalnych), delegacja z Barwic w długi majowy weekend udała się do Malente, skąd wróciła przed paroma dniami w niepełnym składzie. Część przedstawicieli gminy dołączyło do okolicznościowego konwoju rowerowego, który w miniony poniedziałek jednośladami udał się w rewizytę. Finał na dwóch kołach nastąpił wczoraj u progu Dworu Pomorskiego w Luboradzy, ale to nie koniec wycieczki przyjaciół z sąsiedniego kraju, dla których Urząd Miejski w Barwicach przygotował trzydniowy program pobytu.