Strona główna Barwice Robert Lewandowski odwiedził Maję Dąbrowską

Robert Lewandowski odwiedził Maję Dąbrowską

Foto: https://www.facebook.com/rl9official

Mieszkająca na co dzień w naszym regionie 5-letnią Maję Dąbrowską tuż po Nowym Roku odwiedził sam Robert Lewandowski wraz z kolegami z FC Barcelony. Szkoda tylko, że dziewczynka aktualnie przebywa w stolicy Katalonii w szpitalu, gdzie walczy z nowotworem, zaś jej rodzice muszą zebrać ogromną kwotę potrzebną na dalsze leczenie oraz szczepionkę mającą zapobiec nawrotowi śmiertelnej choroby…

U pochodzącej z Połczyna-Zdroju Mai przed dwoma laty zdiagnozowano neuroblastomę najwyższego stopnia złośliwości. Ogromny guz wypełniał prawie całą jamę brzuszną dziewczynki, konieczna była pilna operacja. Wtedy też rodzice po raz pierwszy poprosili o pomoc. Dzięki wsparciu udało się pokryć wszystkie wydatki związane z leczeniem, ale nowotwór nie poddaje się tak łatwo…

Po operacji i leczeniu onkologicznym w wymęczonym ciele Mai pozostały jeszcze dwa ogniska choroby. Lekarze w Polsce mogą je wprawdzie usunąć, ale tylko pozostawiając masę resztkową, co z kolei wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla życia 5-latki. Stąd też decyzja o wyjeździe do Barcelony i dalsze leczenie na Półwyspie Iberyjskim.

Początkowy plan leczenia zakładał podanie dwóch cykli chemii, ale gdy kazało się, że ogniska nowotworowe uciskają drogi żółciowe wątroby i trzustki, dziewczynka rozpoczęła pełny cykl chemioterapii, który do tego momentu obejmuje już 8 wycieńczających zabiegów. Przed połczynianką jeszcze sporo miesięcy w szpitalu, stąd też rodzice proszę o pomoc poprzez zbiórkę założoną w fundacji siepomaga lub też biorąc udział w licytacjach fantów na specjalnie utworzone grupie na facebooku.

Warto dodać, że na rzecz dziewczynki organizowano wiele lokalnych przedsięwzięć w które zaangażowana była społeczność gminy Barwice, na czele z osobami wcześniej zaangażowanymi na rzecz pomocy MukoNiedzielkom.

Co jednak najważniejsze, zebrana kwota pozwoli kontynuować leczenie Mai, a jeśli się ono powiedzie to dziewczyna zostanie zakwalifikowana do szczepionki przeciwko nawrotowi neuroblastomy. Zabieg ten można wykonać właśnie w Hiszpanii.

A kapitan naszej narodowej reprezentacji w barcelońskiej lecznicy pojawił się z okazji tradycyjnej, powtarzanej co 12 miesięcy, noworocznej wizyty członków Blaugrany u pacjentów. Akurat u Mai wraz z Lewym zagościli również Frenkie De Jong oraz Eric García.