Strona główna Barwice Robert Zborowski zwycięża w Barwicach

Robert Zborowski zwycięża w Barwicach

Robert Zborowski zostanie nowym Burmistrzem Barwic. Na dotychczasowego zastępcę Mariusza Kielinga swój głos w niedzielnej dogrywce oddało 1681 mieszkańców (54,23%), podczas gdy jego rywal Adam Sobolewski otrzymał ich 1419 (45,77%).

Przypomnijmy, że w pierwszej turze również wygrał Robert Zborowski, na którego przed dwoma tygodniami zagłosowało 1235 głosów, co wówczas stanowiło 40,03% ogółu. Nowy włodarz gminy Barwice na co dzień mieszka w miejscowości Piaski, liczy 58 lat oraz jest szefem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

Warto na pewno dodać, że w nowej Radzie Miejskiej w Barwicach pierwsze skrzypce również będą grali współpracownicy świeżo wybranego burmistrza. Przedstawiciele KWW Roberta Zborowskiego zdobyli wprawdzie 7 mandatów, ale współpracę z nową władzą wykonawczą już zapowiedział radny Edward Trejnis startujący z własnego KWW na Rzecz Sołectwa Stary Chwalim. Kandydaci KWW Gminy Barwice zdobyli odpowiednio 4 mandaty, a KWW Małgorzaty Kucharskiej-Kazirod wprowadzą do sali sesyjnej 3 przedstawicieli.