Strona główna Barwice Tragiczny pożar w Starym Chwalimiu

Tragiczny pożar w Starym Chwalimiu

Dzisiejsze popołudnie nie należało do najspokojniejszych. Przed godziną 13:00 szczecineckie służby otrzymały zgłoszenie o płonącym mieszkaniu w Starym Chwalimiu, na terenie gminy Barwice.

Bohaterską postawą wykazali się druhowie z miejscowej jednostki OSP, którzy natrafili na całe zajście. To oni wezwali pomoc oraz wyciągnęli z zadymionego budynku osobę poszkodowaną.

Jak się okazało, w mieszkaniu zapalił się piec i podłoga, co spowodowało duże zadymienie. Wyprowadzony z pożaru przez strażaków z OSP w Starym Chwalimiu starszy mężczyzna nie oddychał, druhowie przystąpili więc niezwłocznie do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po przywróceniu funkcji życiowych, został on przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szczecineckiego szpitala.

Niestety, mężczyzna zmarł po przewiezieniu do lecznicy. Informację tę potwierdziła st. asp. Anna Matys ze szczecineckiej Komendy Policji.

Jak poinformował nas kpt. Mirosław Śledź, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku: Do zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej jeden z OSP Stary Chwalim oraz cztery z JRG Szczecinek, w tym dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

W trakcie trwania działań teren miasta zabezpieczała OSP Gwda Wielka.

Jakub Łosek, Szczecinek112