Strona główna Barwice W Barwicach modernizują aż 4 ulice

W Barwicach modernizują aż 4 ulice

W Barwicach rozpoczęła się największa w powojennej historii miejscowości przebudowa lokalnych dróg. Zupełnie nowe oblicze zyskają cztery ulice: Polna, Harcerska, Podgórna i Rzeczną.

Inwestycja zakrojona na tak szeroką skalę jest możliwa dzięki uzyskaniu przez lokalny ratusz łączne ponad 8,5 mln zł dofinansowania z pierwszego rozdania w tzw. Polskim Ładzie. Przypomnijmy, że przed rokiem Urząd Miejski w Barwicach pozyskał oprócz tego jeszcze 2,5 mln zł na powstanie oczyszczalni ścieków w Chwalimkach.

Drogowcy swoje prace rozpoczęli jeszcze w ubiegłym tygodniu na ul. Polnej, jednocześnie zwożąc na ul. Rzeczną materiały budowlane do przebudowy mostu na rzece Gęsiej. Całość zadania obejmie przebudowę ulic Podgórnej i Rzecznej na odcinku 0,640 km (wraz z robotami na wspomnianym moście i budową zatoki autobusowej), przebudowę ul. Polnej na odcinku 0,580 km oraz przebudowę ul. Harcerskiej na odcinku 0,415 km.

W tym tygodniu prace w głównej mierze póki co polegające na przygotowaniu podłoża pod przebudowę przeniosły się z ul. Polnej na ul. Harcerską. Wykonawcą robót jest firma DOMAR Kazimierz Domaracki, której oferta w ogłoszonym przetargu wyniosła 8 766 681,50 zł brutto.