Strona główna Barwice W Barwicach powstanie żłobek

W Barwicach powstanie żłobek

Ponad 700 tys. zł dofinansowania na tworzenie miejsc opieki nad dziećmi do 3. roku życia otrzymał Urząd Miejski w Barwicach z rządowego programu Maluch+. Dzięki pozyskanym środkom, Gmina Barwice przystępuje do prac związanych z budową żłobka na terenie miasta.

Wsparcie finansowe przyznawane w ramach programu pochodzi z dwóch źródeł: KPO i FERS. Nowa formuła programu zapewnia wprawdzie elastyczność realizacji inwestycji (na utworzenie placówki są 3 lata), ale urzędowi zależy na tym aby powstała ona jak najszybciej.

Żłobek z programu Maluch+ powstał chociażby w Dobiegniewie. Na zaproszenie burmistrz Sylwii Łaźniewskiej, 5 lipca barwiccy urzędnicy wybrali się na wizytę studyjną w Lubuskie w celu podpatrzenia dobrych praktyk.

Spotkanie było nie tylko pożyteczne, ale również inspirujące. Zdając sobie sprawę z potrzeby rozwoju opieki nad najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy, postanowiliśmy zgłębić najlepsze praktyki i wykorzystać je w swoim własnym projekcie żłobka. W dobiegniewskim żłobku zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia, począwszy od przestronnych i bezpiecznych sal zabaw, po wyposażoną w nowoczesny sprzęt kuchnię, łazienki i sale snu. Jesteśmy pod wrażeniem kompleksowego podejścia do wszechstronnego rozwoju dzieci, które jest wpisane w codzienne działania żłobka „Gucio”. Dołożymy wszelkich starań aby tego typu placówka powstała niebawem w naszej gminie – zapewnili przedstawiciele barwickiego magistratu po powrocie z sąsiedniego województwa.

Więcej o żłobku także w najnowszym wydaniu Barwickiego Programu Samorządowego.

REKLAMA