Strona główna Barwice W Barwicach stanęły dwa maszty

W Barwicach stanęły dwa maszty

Premierowe, uroczyste wciągnięcie flagi na maszty zainstalowane przed lokalnym magistratem było głównym punktem piątkowej uroczystości w Barwicach upamiętniającej zdobycie przez Polskę Niepodległości.

Punktualnie w południe, na oba obiekty wciągnięto biało-czerwone flagi. Maszt znajdujący się po lewej stronie wejścia do gmachu Urzędu Miejskiego powstał w ramach rządowego projektu Pod Biało-czerwoną, a na postawiony dla symetrii maszt po prawej środki wyasygnował barwicki ratusz.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał Ośrodek Kultury i Turystyki w Barwicach wraz z zespołem Takie nie Inne. Po ceremoniale uświetnionym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwicach, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się dodatkowo prelekcja historyczna przygotowana przez Andrzeja Zielonego dla uczniów klasy VI B ze Szkoły Podstawowej w Barwicach.

W Barwicach 104. rocznicę odzyskania niepodległości w tym roku postanowiono świętować przez 3 dni. Jeszcze w środę na terenie lokalnej podstawówki odbył się Bieg Niepodległości, zaś dziś uroczystości zakończy msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 oraz złożenie kwiatów z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji.