Strona główna Barwice Złote Gody Państwa Żbikowskich

Złote Gody Państwa Żbikowskich

30 września w piękną słoneczną sobotę w barwickim urzędzie stanu cywilnego zabrzmiał Marsz Mendelsona, tak rozpoczęła się uroczystość Złotych Godów Państwa Stanisławy i Jerzego Żbikowskich, mieszkańców Barwic.

W uroczystości uczestniczyli Mariusz Kieling Burmistrz Barwic i Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach. Uroczystość przygotowała i prowadziła Renata Trembowelska kierownik urzędu stanu cywilnego. 

Po pięćdziesięciu przeżytych latach nasi Jubilaci w obecności najbliższej rodziny złożyli sobie wzajemnie podziękowania
za wspólnie przebytą drogę życia i przyrzekli, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe.
Wróciły wspomnienia lat młodości, lat wspólnego życia, radości i trudów, które pojawiały się przez ostatnie ponad pół wieku. Przeżycia wszystkich wspólnych lat, były warte wyrzeczeń i poświęceń, a ta uroczystość, była tego dowodem, to chwila, która warta jest by ocalić ją od zapomnienia.

Państwo Żbikowscy poznali się w 1972r. na zabawie tanecznej. Po roku znajomości zawarli małżeństwo w naszym barwickim urzędzie stanu cywilnego. Po ślubie zamieszkali u Rodziców Pani Stanisławy, a w latach 80-tych przeprowadzili się do Barwic, już na „swoje”. Jubilaci pasjonują się uprawą działki warzywnej, razem ją doglądają i cieszą się zbiorami.
Pani Stanisława jest mistrzynią w gołąbkach na liściach chrzanu, a Pan Jerzy mistrzem w rozwiązywaniu krzyżówek.
Wspólnie wychowali pięcioro dzieci, dwie córki i trzech synów. Dochowali się 12 wnucząt.   

Słowa uznania, szacunku i gratulacje złożyli Jubilatom Mariusz Kieling, Piotr Małek, Renata Trembowelska oraz obecna rodzina.  Wspólnie odśpiewaliśmy naszym Jubilatom piosenkę “Wszystkiego najlepszego”, a nasi Jubilaci tradycyjnie zatańczyli swój pierwszy jubileuszowy taniec.

Jubilatom  jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i dużo słońca na kolejne wspólne lata. 

Tekst: Renata Trembowelska
Zdjęcia: Dorota Zborowska