Strona główna Biały Bór Ładowarka samochodowa w Białym Borze uruchomiona

Ładowarka samochodowa w Białym Borze uruchomiona

Pierwsza w powiecie szczecineckim ogólnodostępna ładowarka do samochodów elektrycznych właśnie rozpoczęła działanie w Białym Borze. Urządzenie przeszło właśnie pozytywnie odbiór Urzędu Dozoru Technicznego.

O tym, że Biały Bór jest gminą przyjazną ekologicznie nikogo nie trzeba przekonywać. Teraz lokalny samorząd poszedł o krok dalej, oferując możliwość doładowania elektryka w miejscu przecięcia dwóch dróg krajowych (DK20 i DK25), a więc tras szczególnie mocno obłożonych latem.

Inwestycja powstała wespół ze spółką Energa, która będzie zarządzać stacją oraz pobierać opłaty za doładowanie. Premierowym autem, które skorzystało z możliwości doładowania była Tesla, a konkretnie Model 3 światowego lidera produkcji samochodów elektrycznych.

Ładowarka to wiele zalet dla Białego Boru. Jak podkreśla burmistrz Paweł Mikołajewski, podróżni w trakcie uzupełniania energii będą mogli chociażby zwiedzić okolice. Włodarz jednocześnie dodaje, że równie ważny jest fakt, iż miasto pojawi się na mapie miejsc, w których kierowcy będą mogli się zatrzymać i doładować swoje elektryczne auta.