Strona główna Biały Bór OSP z regionu dofinansowane grantami

OSP z regionu dofinansowane grantami

Foto: Szczecinek112

Ponad 50 najpotrzebniejszych remontów w zachodniopomorskich remizach zostanie przeprowadzonych dzięki „Grantom Strażackim 2024”. Urząd Marszałkowski opublikował właśnie listę inwestycji objętych finansowym wsparciem. To środki na modernizację instalacji elektrycznej, ocieplanie budynków remiz czy wymianę bram garażowych.

Była to już piąta edycja naboru, dzięki któremu strażacy ochotnicy mogą zdobyć granty na prowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu. Do tej pory dzięki programowi Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego udało się zrealizować blisko 150 pilnych remontów, m.in. wymieniano bramy wjazdowe, odnawiano elewacje, remontowano szatnie i sale szkoleniowe. Przed OSP kolejne inwestycje – pozytywną ocenę merytoryczną otrzymały 53 oferty złożone przez podmioty, w tym jednostki z powiatu szczecineckiego.

W powiecie szczecineckim wsparcie otrzymali:

  • OSP Storkowo (12 427,00 zł) – Modernizacja remizy: wylanie posadzki z żywicy
  • OSP Juchowo (15 325,00 zł) – Renowacja elewacji, zakup nowych wieszaków na mundury i modernizacja posadzki
  • OSP Biały Bór (20 000,00 zł) – Wymiana drzwi wewnętrznych w budynku OSP
  • OSP Łubowo (20 000,00 zł) – Dokończenie remontu instalacji grzewczej

Zainteresowanie konkursem było duże, a do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło aż 140 ofert. Komisja konkursowa oceniła wnioski pod kątem formalnym i wybrała najpotrzebniejsze inwestycje, które będą realizowane jeszcze w tym roku. Dzięki środkom strażacy ochotnicy mogą przeprowadzać najpotrzebniejsze prace remontowe i modernizacyjne. Co ważne, zaangażowanie środków finansowych przez OSP w realizację zadania nie było wymagane – powiedział Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

W tym roku do dyspozycji OSP przewidziano milion złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego (w poprzedniej edycji było to 800 tys. zł).

Jakub Łosek, Szczecinek112