Strona główna Biały Bór Pijana matka podróżowała z czterolatkiem

Pijana matka podróżowała z czterolatkiem

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Białoborski patrol policji interweniował wobec 21-letniej kobiety, która mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, przewoziła swojego 4-letniego syna. Mieszkanka powiatu szczecineckiego odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

Wczoraj wracający ze spotkania z seniorami w miejscowości Stepień patrol policji z posterunku w Białym Borze zauważył pojazd, który nie trzymał się swojego toru jazdy. Z podejrzeniem, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu został niezwłocznie zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy.

Za kierownicą Daewoo Matiza siedziała 21-letnia kobieta od której mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Kobieta przewoziła w pojeździe swojego 4-letniego synka, który podróżował bez fotelika. Jak oświadczyła kierująca, jechała tylko wioskę dalej. Mundurowi sprawdzili stan jej trzeźwości i potwierdzili swoje podejrzenia. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższych, a pojazd został zholowany i zabezpieczony na poczet przepadku.

Mieszkanka powiatu szczecineckiego została zatrzymana w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wyparowaniu alkoholu z jej organizmu usłyszała zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: st. asp. Anna Matys