Strona główna Biały Bór Pół wieku razem

Pół wieku razem

W barwickim urzędzie stanu cywilnego zabrzmiał wyjątkowy Marsz Mendelsona – tak rozpoczęła się uroczystość Złotych Godów Władysławy i Zdzisława Pustelników, mieszkańców Polnego.

W uroczystości uczestniczyli Robert Zborowski Zastępca Burmistrza Barwic i Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach. Uroczystość przygotowała i prowadziła Renata Trembowelska kierownik urzędu stanu cywilnego.

Po pięćdziesięciu przeżytych latach jubilaci w obecności najbliższej rodziny złożyli sobie wzajemnie podziękowania za wspólnie przebytą drogę życia i przyrzekli, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe. Wróciły wspomnienia lat młodości, lat wspólnego życia, radości i trudów, które pojawiały się przez ostatnie ponad pół wieku. Przeżycia wszystkich wspólnych lat, były warte wyrzeczeń i poświęceń, a ta uroczystość, była tego dowodem, to chwila, która warta jest by ocalić ją od zapomnienia.

Państwo Pustelnikowie poznali się w 1971 r. nad jeziorem Komorze, gdzie odbywały się zawody strażackie. To tam podczas zawodów płonął ogień i lała się woda. Dla naszych jubilatów ogień rozpalił się w sercach i przez te wszystkie lata nie było żadnego strumienia, ulewy, ani urwania chmury, które mogłyby zagasić jego płomień.

Wychowali trójkę dzieci: córkę i dwóch synów, dochowali się dziesięciorga wnucząt i jednej prawnuczki. Pani Władysława pracowała w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Polnem, lubi jeździć rowerem i wiedzą to wszyscy, że bez niego jubilatka nigdzie się nie rusza. Najbliżsi mówią, że jest kochaną, wspaniałą mamą, babcią i prababcią.

Pan Zdzisław pracował jako kierowca samochodu ciężarowego. Najbliżsi z wielką dumą i sentymentem wspominają, jak gotował obiady dla 17 osób, regularnie, codziennie. Dziesiątka dorosłych domowników i siedmioro wnucząt wracali do domu każdy o innej porze i każdy z nich miał zawsze świeży i ciepły posiłek.

Robert Zborowski Zastępca Burmistrza Barwic składając jubilatom najserdeczniejsze życzenia powiedział: Drodzy Jubilaci, znam Was od urodzenia i Wy mnie również, byliśmy sąsiadami, to dla mnie wielki zaszczyt być z Wami w tak uroczystym dniu. Jako przedstawiciel barwickiego samorządu życzę  Państwu przeżycia wielu lat w zdrowiu, szczęściu i zapraszam na kolejne rocznice małżeństwa do naszego urzędu. 
  
Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach w imieniu własnym oraz radnych Gminy Barwice przekazał również wyrazy uznania i szacunku, życząc Jubilatom wspólnych pięknych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości.

Życzenia Jubilatom złożyli licznie obecni członkowie Rodziny, obecnie w urzędzie wspólnie odśpiewali piosenkę Wszystkiego najlepszego, a bohaterowie tego dnia, w rytm ulubionej piosenki lat młodości Dałabym Ci dała Teresy Werner, zatańczyli swój pierwszy jubileuszowy taniec.

Jubilatom  jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i dużo słońca na kolejne wspólne lata. Niech tekst piosenki jeśli się postrasz wszystko możesz mieć gra w każdym z nas.   

Info: Renata Trembowelska

Foto: Dorota Zborowska