Strona główna Biały Bór Pożar warsztatu w Białej

Pożar warsztatu w Białej

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło wczorajszego wieczora, kiedy to ogień doszczętnie strawił warsztat w miejscowości Biała (gmina Biały Bór).

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu z OSP Drzonowo, druhowie zastali budynek gospodarczy objęty w całości ogniem. Sytuacja była rozwojowa, bowiem pożarem zagrożone były budynki mieszkalne oraz baloty słomy. Na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne zastępy. Strażacy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, stworzenia zasilania, podania środka gaśniczego na płonący budynek oraz dowożenia wody z pobliskiego punktu czerpania wody.

Jak udało nam się ustalić, pożar powstał na skutek uderzenia pioruna. Ogień błyskawicznie opanował cały budynek. Przed przybyciem straży pożarnej gospodarz próbował ewakuować ok. 20 krów z miejsca zdarzenia, co niestety przypłacił oparzeniami.

Na miejscu interweniowało łącznie 7 zastępów Straży Pożarnej: zastęp z JRG Szczecinek, dwa zastępy z OSP Gwda Wielka, dwa z OSP Biały Bór, zastęp z OSP Drzonowo oraz oficer dyspozycyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.

Jakub Łosek / Szczecinek112

W związku z pożarem, brat poszkodowanego uruchomił zbiórkę na zakup podstawowych narzędzi oraz paszę dla uratowanych zwierząt: https://bit.ly/3R4qMWK. Mieszkańca Białej można również wspomóc narzędziami, które zalegają w naszych domach, piwnicach itp. Szczegóły na facebookowym profilu użytkownika Paweł Karniewicz.