Strona główna Borne Sulinowo Anioł mieszka po sąsiedzku w Bornem Sulinowie

Anioł mieszka po sąsiedzku w Bornem Sulinowie

Na początku kwietnia uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie, pod opieką Katarzyny Kowalczyk, po raz pierwszy zorganizowały wielkanocne paczki świąteczne dla seniorów z Bornego Sulinowa w ramach akcji „Anioł mieszka po sąsiedzku”.

Idea obdarowywania najstarszych mieszkańców w trudnej sytuacji materialnej narodziła się w 2015 roku. Wolontariusze zaczynali wtedy od jednej paczki dla zasłużonej dla miasta seniorki Mirosławy Łuczak (autorki dwóch książek o Bornem Sulinowie), która dostała nie tylko wsparcie żywnościowe dla siebie, ale również karmę dla posiadanych przez kotów. Młodzież odmalowała także mieszkanie słuchając przy tym ciekawych historii z okresu powstania jednego z najmłodszych polskich miast w lesie.

W tym roku dzięki hojności sponsorów, którzy wsparli akcję w grudniu 2022, wolontariusze po raz pierwszy stworzyli paczki świąteczne na Wielkanoc. Dary trafiły w Wielki Czwartek do 38 seniorów z miasta. Uczniowie usłyszeli wiele wzruszających słów i podziękowań za pamięć i wsparcie.

Z tego miejsca wolontariusze serdecznie dziękują:

  • Kierownik MGOPS Marioli Siniarskiej oraz pracownikom ośrodka za pomoc w aktualizacji listy oraz pomoc przy rozwożeniu paczek
  • Dyrektor CkiR Paulinie Undrych-Matkowskiej za owocną współpracę
  • Violetcie Podgórskiej-Prokopiak i Piotrowi Prokopiakowi za nieocenioną pomoc w rozwożeniu paczek

Podziękowania należą się także Natalii i Stanisławowi Bartoszewiczom za wsparcie finansowe oraz tym wszystkim sponsorom, którzy wsparli działania klubu podczas grudniowej akcji.

Młodzież borneńskiego liceum wraz z opiekunką SKW przesyła wszystkim wspierającym działania wolontariatu najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Niech ten nadchodzący świąteczny czas będzie wypełniony radością, życzliwością i wzajemnym szacunkiem.

Info: Szkolny Klub Wolontariatu przy LO w Bornem Sulinowie