Strona główna Borne Sulinowo Borne Sulinowo ponownie biegało

Borne Sulinowo ponownie biegało

Prawie setka zawodników postanowiła dać wyraz swojego patriotyzmu biegnąc w szóstej już edycji zawodów Mila Radości dla Niepodległości. Tradycyjnie rywalizowano na dwóch trasach wiodących przez Borne Sulinowo o długości odpowiednio 4,2 km oraz 8,4 km.

Jako pierwszy linię mety usytuowaną przy siedzibie Centrum Kultury i Rekreacji pokonał z czasem 00:14:13 s. Igor Siódmiak, który na metę wbiegł razem ze swoim klubowym kolegą Rolandem Pawłowiczem. Podium uzupełnił trzeci mieszkaniec Szczecinka, Michał Szyło.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna na krótszym dystansie była także szczecinecczanka Hanna Foltyniewicz (czas 00:15:13 s.), która wyprzedziła Małgorzatę Cygan oraz Monikę Fiłonowicz, również zawodniczki znad Trzesiecka.

Na dłuższej trasie również triumfował kolejny zawodnik klubu Igora Siódmiaka, którym był Rafał Lesyk z czasem 00:28:09 s. W drodze po I miejsce wyprzedził on Olka Hoffmana z Jastrowia oraz Konrada Lasaka ze Szczecinka.

Wśród pań w biegu na 8,4 km zwyciężyła Antonina Wirkus (czas 00:32:44 s.), a tuż za nią uplasowały się Małgorzata Przybyłowicz (reprezentująca Szczecinek, podobnie jak zwyciężczyni) oraz Monika Klupś (Jastrowie).