Strona główna Borne Sulinowo Borne Sulinowo ponownie pobiegło dla Niepodległej

Borne Sulinowo ponownie pobiegło dla Niepodległej

Prawie setka zawodników postanowiła dać wyraz swojego patriotyzmu biegnąc w siódmej już edycji zawodów Mila Radości dla Niepodległości. Tradycyjnie rywalizowano na dwóch trasach wiodących przez Borne Sulinowo o długości odpowiednio 4,2 km oraz 8,4 km.

Jako pierwszy linię mety usytuowaną przy siedzibie Centrum Kultury i Rekreacji pokonał z czasem 00:14:05 s. szczecinecczanin Igor Siódmiak, który na mecie wyprzedził o 43 s. swoją klubową koleżankę Hannę Foltyniewicz, pochodzącą również znad Trzesiecka. Podium uzupełnił biegnący dokładnie przez kwadrans Tomasz Chmielewski z Barwic.

Na dłuższej trasie również triumfował kolejny zawodnik klubu Igora Siódmiaka, którym był Rafał Lesyk z czasem 00:29:44 s. W drodze po I miejsce wyprzedził on Dariusza Guzowskiego z Cetynia (00:30:32 s.) oraz Konrada Lasaka ze Szczecinka (00:30:36 s.). Pełne wyniki znaleźć można tutaj: link.

Warto dodać, że nowością tegorocznej rywalizacji był powrót do Biegu Maluszka, czyli patriotycznego biegu dla najmłodszych mieszkańców, w których każdy był zwycięzcą (nie mierzono czasów). Wydarzenie jak zawsze zorganizowało miejscowe Centrum Kultury i Rekreacji, a jego partnerami byli w tym roku: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku, Nadleśnictwo Borne Sulinowo, koło łowieckie Darzbór ze Szczecinka oraz ULKS Taekwondo Borne Sulinowo.