Strona główna Borne Sulinowo Borne Sulinowo stawia na turystykę

Borne Sulinowo stawia na turystykę

Borne Sulinowo zdecydowanie stawia na turystykę. Szczególne powody do zadowolenia mają rowerzyści oraz kajakarze. Dla tych ostatnich właśnie stworzono dwie przystanie kajakowe, odpowiednio w Bornem Sulinowie i w pobliżu miejscowości Liszkowo.

W Bornem Sulinowie wybudowano nowy pomost rekreacyjno-cumowniczy, hangar do przechowywania kajaków oraz budynek zaplecza przystani kajakowej złożony m.in. z: recepcji, pomieszczania higieniczno-sanitarnego (natryski i WC) oraz jadalni. Z kolei na przystań w Liszkowie składa się pomost rekreacyjno-cumowniczy z wyposażeniem.

Warto dodać, że w ramach inwestycji na całym szlaku kajakowym rzeką Piławą zainstalowano także znaki i tablice informacyjne w języku polskim oraz angielskim.

Wartość inwestycji w Gminie Borne Sulinowo wyniosła 2.492.410,50 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 stanowiło 1.704.650,72 zł. Nowopowstałą infrastrukturą zarządzać będzie Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.

Więcej na ten temat w naszej rozmowie w burmistrz Dorotą Chrzanowską.