Strona główna Borne Sulinowo Borne Sulinowo z grą miejską

Borne Sulinowo z grą miejską

Nie szukając ZEMSTY – o niezwykłej historii Bornego Sulinowa – pod taką nazwą funkcjonuje mobilna gra miejska nawiązującą do burzliwej historii miasteczka. W ubiegłym tygodniu interaktywna zabawa była po raz pierwszy sprawdzana przez kilkudziesięciu uczestników.

Na uczestników gry miejskiej czekały rozliczne zagadki i łamigłówki. Grający nie tylko zagłębili się w historię swojej małej ojczyzny, ale też poznali liczne anegdoty i ciekawostki o miejscach, które bez większych emocji mijali na co dzień. Jak nietrudno się domyślić na podstawie tytułu, przedsięwzięcie inspirowane jest twórczością Aleksandra Fredry, dzięki czemu uczestnicy gry m.in. mogli wcielić się postacie literackie znane z utworów hrabiego.

Do zabawy można przystąpić w dowolnym momencie będąc na terenie Bornego Sulinowa. Wystarczy posiadać przy sobie telefon komórkowy na który pobrać należy bezpłatną aplikację ActionTrack (dostępna na systemy Android oraz iOS) i można ruszać w niezwykle ciekawą przygodę!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego