Strona główna Borne Sulinowo Borneńska MBP zaprasza na wernisaż prac Anny Kasperek

Borneńska MBP zaprasza na wernisaż prac Anny Kasperek

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaprasza na wystawę Anny Kasperek „Radość Tworzenia”. Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia 2023 roku o godz. 17:00 w ART Galerii MBP przy ul. Szpitalnej 1.

Pani Anna Kasperek swoją przygodę z twórczością rozpoczęła mieszkając jeszcze w Gdańsku, gdzie uczestniczyła w warsztatach rysunku i malarstwa organizowanych przez Stowarzyszenie Nadbałtyckich Plastyków im. Mariana Mokwy. Po przeprowadzce do Bornego Sulinowa nadal kontynuuje swoją piękną pasję, biorąc czynny udział w zajęciach malarskich organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Jest również członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół działającego przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.

Od 2018 roku bierze udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych, między innymi w Gdańsku, Dziwnówku, Biskupcu oraz Bornem Sulinowie. W dniu 18 marca 2023 roku w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna pt. „Moja miłość, moja pasja”. Cieszyła się wielkim zainteresowaniem, z uwagi na barwność obrazów jak i tematykę.

W tym roku pani Anna postanowiła urozmaicić prezentowaną wystawę, dodając do obrazów wiersze swego autorstwa. Wystawa nosi tytuł „Radość Tworzenia”. Dewizą, którą się posługuje to tworzyć z miłością i mieć z tego radość.

Pytasz się kim jestem.
Jestem okruszkiem w chlebie życia, słoną łzą w oceanie, mgłą rozsianą po polach, zatraceniem, węchem, mrzonką.
Jestem chmurą na niebie, ciepłem, dotykiem, oddechem, deszczem.
Jestem pogodą, wczorajszą chwilą, smutkiem i radością, kapeluszem w upalne lato, kapciami w mroźne dni.
Po prostu jestem.

Więcej informacji: link

Info: MBP w Bornem Sulinowie