Strona główna Borne Sulinowo Borussia Dortmund w Bornem Sulinowie

Borussia Dortmund w Bornem Sulinowie

W Bornem Sulinowie trwa pięciodniowy kampus piłkarski, określany przez miejscową społeczność jako jedno z większych, o ile nie największe wydarzenie w historii piłki nożnej w mieście. Campy BVB Evonik Fussballakademie odbywały się już w wielu miejscach w Polsce, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Iława, Opole czy Goczałkowice-Zdrój, a pierwszy raz w historii Camp BVB Evonik Fussballakademie odbywa się w miejscowości nad jeziorem Pile.

Camp udało się zorganizować dzięki współpracy: Borusii Dortmund, Fundacji Akademii Łukasza Piszczka, Klubowi Sportowemu Pionier 95 Borne Sulinowo oraz Gminie Borne Sulinowo.

W oficjalnym rozpoczęciu wzięli udział Michał Zioło (Dyrektor Akademii BVB. im Łukasza Piszczka), Radosław Rakowski (koordynator współpracy z BVB Evonik Fussbalakademie) wraz ze sztabem trenerskim BVB Fussbal Akademie. Klub Sportowy Pionier 95 Borne Sulinowo reprezentowali prezes Tadeusz Kłoss oraz wiceprezes Dariusz Palicki. Uczestnikami oficjalnego otwarcia było bardzo liczne grono chłopców i dziewczynek, uczestników obozu wraz z towarzyszącymi im rodzicami.

W systematycznych treningach na miejskim obiektach zarządzanych przez CKiR Borne Sulinowo, gdzie również na co dzień trenują zawodnicy i zawodniczki KS Pionier 95 Borne Sulinowo, uczestniczy około 70 zawodników i zawodniczek z różnych regionów Polski. KS Pionier Borne Sulinowo ma szeroką reprezentację w osobach Hani, Antoniego, Kacpra, Jakuba, Bartosza, Szymona, Pawła, Filipa, Wojtka, Michała Stanisława i Maksymiliana.

Treningi prowadzone są przez licencjonowanych trenerów, grup młodzieżowych Borusii Dortmund – Benjamina i Michaela – oraz Akademii BVB im. Łukasza Piszczka – Radosława i Szymona – którym asystują trenerzy pracujący na co dzień w klubach Pionier 95 Borne Sulinowo i LZS Orzeł Łubowo.

Każdy z uczestników otrzymał sprzęt sportowy BVB marki Puma (koszulka, spodenki, getry oraz worek treningowy i bidon). Uczestnicy biorą udział w dwóch 90-minutowych sesjach treningowych, w których stosowane są urozmaicone środki treningowe z przerwą na posiłki.

Przykładowy dzień treningowy przedstawia się następująco:

  • 9:30 zbiórka
  • 10:00-11.30 pierwszy trening piłkarski
  • 11:30-13.00 wspólny posiłek – obiad
  • 13:30-15.00 drugi trening piłkarski
  • 15:00 – zakończenie.

We wtorek i czwartek uczestnicy brali udział w dodatkowych warsztatach.

Camp w Bornem Sulinowie to pięciodniowa przygoda z piłką nożną. Oparty jest na sprawdzonej i przynoszącej fantastyczne efekty koncepcji Centrum Szkolenia Młodzieży Borussii Dortmund. Świetnie przygotowani trenerzy pracują z dziećmi nad wszystkimi potrzebnymi na boisku, umiejętnościami piłkarskimi, takimi jak prowadzenie piłki, podania, strzały czy zwody.

Oficjalne zakończenie wydarzenia nastąpi w piątek, 22 lipca, o godz. 15:00.

Info: Dariusz Palicki, KS Pionier 95 Borne Sulinowo