Strona główna Borne Sulinowo Czerwcowa wycieczka do Europa Parku z MBP Borne Sulinowo

Czerwcowa wycieczka do Europa Parku z MBP Borne Sulinowo

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na wycieczkę do Europa-Parku (ósmy raz z rzędu najlepszego parku rozrywki na świecie i zarazem największego w Niemczech!), która odbędzie się w dniach 8-10 czerwca! Wyjazd nie tylko dla mieszkańców Bornego Sulinowa. Zapewniamy opiekę dla dzieci od 10 lat! Jedyna taka wycieczka w kraju!

Europa-Park to największy park rozrywki w Niemczech i drugi najpopularniejszy w Europie (ponad 6 milionów odwiedzin)! Dzieli się na 20 krain tematycznych pełnych wrażeń i adrenaliny – Anglia, Artur w Królestwie Minimków, Austria, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia – Świat Dzieci, Islandia, Kraina przygód, Liechtenstein, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rosja, Skandynawia, Szwajcaria, Włochy i Zaczarowany las braci Grimm.

Na powierzchni 95 hektarów czekają ogromne rollercoastery, przejażdżki rodem z bajek dla dzieci i atrakcje wodne z niespodziankami. Spośród 13 rollercoasterów warto zwrócić uwagę na kolejkę Silver Star, która od ponad dwudziestu lat pozostaje jedną z najszybszych w Niemczech. Nie można przejść obojętnie obok blue fire Megacoaster, w 2,5 sekundy rozpędza się do prędkości 100 km/h. Wodan – Timburcoaster to propozycja dla tych, którzy uwielbiają szybkie, drewniane przejażdżki. Na upalne dni polecamy wodne szaleństwo na atrakcjach Poseidon i Atlantica SuperSplash.

Przygotowano również szereg przepięknych pokazów. A na obiad zapraszamy do restauracji FoodLoop, gdzie zamówiony posiłek zjedzie do nas po specjalnych torach, pokonując niemałą pętlę. Jest to pierwsze tego typu miejsce na świecie. W 2015 roku park obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. Niespodzianką było otwarcie Traumzeit-Dome, największego na świecie kina 360° z 11 ultranowoczesnymi projektorami i genialnym nagłośnieniem. W tym samym momencie Europa-Park został ogłoszony najlepszym parkiem rozrywki na świecie (według rankingu Golden Ticket Awards, aktualnie ósmy raz z rzędu). Z początkiem czerwca 2017 roku nastąpiła premiera Voletarium, największego „Latającego Teatru” w Europie.

W aktualnym sezonie będziecie mieli okazję wyruszyć w piracką podróż na atrakcji Die Piraten in Batavia!

TERMIN: 8-10 czerwca 2023

PROGRAM:

  • 8 czerwca – wyjazd z Bornego Sulinowa* o godz. 17.00. Przyjazd do Europa-Parku około godz. 8.00. Zabawa w parku rozrywki do godz. 20.00. Zbiórka przy autokarze. Wyjazd w drogę powrotną
  • 10 czerwca – przyjazd do Bornego Sulinowa w godzinach porannych, około godz. 10.00

*istnieje możliwość dołączenia w Kołobrzegu, Białogardzie, Połczynie Zdroju, Barwicach, Czaplinku, Złocieńcu, Drawsku Pomorskim, Chociwlu i okolicach Szczecina

CENA: 389 zł

Cena obejmuje:

  • transport nowym, wygodnym autokarem (marki Setra)
  • ubezpieczenie
  • opiekę pilota

Cena nie obejmuje biletu wstępu do Europa-Parku w kwocie 48,50€ (dzieci, młodzież i dorośli), płatne w autokarze!

INFORMACJE DODATKOWE:

  • wymagane dokumenty – dowód osobisty lub paszport
  • zalecamy wyrobienie darmowej karty EKUZ
  • łączny dystans około 2200 km

Więcej informacji i zapisy u pana Daniela w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie, tel. 94 37 33 120 lub 608 394 643.

Zobaczcie również relację z wycieczki z 2017 roku: link

Info: MBP w Bornem Sulinowie

— Artykuł promocyjny —